Zalety wanien wolnostojących

przez | 9 maja 2022
wanny-wolnostojące

Wanny, a zwłaszcza te wolnostojące, kojarzą się obecnie z ogromną możliwością relaksu i stanowią niemal obowiązkowy element łazienek, traktujemy je jak nasze domowe SPA. Na co dzień przeważnie wybieramy szybką kąpiel pod prysznicem, lecz, gdy mamy czas wskakujemy do wanny pełnej ciepłej wody i piany – dajemy sobie w ten sposób odprężenie odprężenie i regenerację.

Jeżeli mamy odpowiednio sporą łazienkę, dajmy na to dziesięć metrów kwadratowych, bardzo łatwo będzie ją wkomponować w pomieszczenie i odpowiednio ustawić. Wanny wolnostojące zdecydowanie najlepiej nadają się do średnich i większych łazienek, małe łazienki najlepiej prezentują się ze zwykłym prysznicem lub zabudowaną wanną. Bardzo ważne, by do wanny wolnostojącej był swobodny dostęp – zarówno z powodu łatwego jej użytkowania jak i podczas sprzątania łazienki. Wybierając wannę wolnostojącą trzeba w pierwszej kolejności zadbać o odpowiednie jej wymiary – modeli wanien jest duża ilość, zawsze można coś dopasować, jednak wymiary są najważniejsze.

Wanny wolnostojące są również idealnymi rozwiązaniami pod kątem praktyczności osób mieszkających w domu. Osoby lubiące relaksujące kąpiele lub dziecięce zabawy świetnie wykorzystają to rozwiązanie. Wanny te nie są polecane do łazienek z których korzystają osoby starsze lub takie, które mają problemy z poruszaniem – wolnostojące wanny posiadają wysokie ścianki, które utrudniają łatwe wejście do wanny.

Na rynku można znaleźć różne materiały, z których wykonane są wanny. Najczęściej są one wykonane z żeliwa, akrylu, ze stali lub kamienia naturalnego. Wanny akrylowe mają taką zaletę, że są ciepłe w dotyku oraz lekkie, co ciężko powiedzieć na przykład o wannie żeliwnej. Wanny wykonane z naturalnego kamienia prezentują się pięknie, jednak trzeba wiedzieć, że są to wanny bardzo drogie oraz niezwykle ciężkie. Wanny z kamienia są również zimne i dość trudno nagrzewają się nawet pod działaniem gorącej wody. Wanny wykonane z naturalnych kamieni to często wanny wykonane z onyksu, marmuru, bądź granitu lub trawertynu. Owe wanny będą również wymagały specjalnych środków czyszczących, standardowe detergenty zupełnie nie sprawdzają się do czyszczenia. Dużą zaletą wanien wolnostojących jest fakt, iż łatwo je dopasować do niemal każdego stylu aranżacji łazienek. Bardzo dużą zaletą wanien wolnostojących jest również ich łatwy montaż, zwłaszcza jeśli porównamy go z montażem wanien zabudowanych. Wanny wolnostojące pozwalają na kreatywne urządzanie przestrzeni, ponieważ stawiamy je gdzie chcemy.